Pridružite nam se od 30.9. - 2.10.2022 u SKOPLJU

Еве сме повторно во живо! Придружете и се на Сњежана Ристиќ и нејзиниот тим на 3-дневниот семинар DreamBuilder во Скопје од 30.9. - 2.10. 2022 година

За време на овој семинар, ќе откриете сигурна, едноставна и проверена формула во 3 чекори која ви носи изобилство во сите животни полиња, напредок и лична трансформација – за само 21 минута на ден!

Pridružite nam se od 30.9. - 2.10. 2022 u SKOPLJU!

ШТО КАЖУВААТ УЧЕСНИЦИТЕ НА МИНАТИТЕ СЕМИНАРИ ЗА ДРИМБИЛДЕР:

Почитуван Cонувачу,

По двегодишната пауза, се гледаме повторно во живо, на семинарот DreamBuilder „Невидливата страна на успехот“, од 30.9. - 2.10. 2022 година во хотел Парк во Скопје. Со нетрпение ја очекувам нашата петта средба во живо во Скопје! Придружете ни се на овој настан, каде што ќе ви покажам процес кој во 3 чекори може да ги претвори вашите соништа во реалност - за само 21 минута на ден! Овој процес од 3 чекори е кулминација на сè што научив во мојот живот. Во текот на последните 8 години, го пренесов овој процес на неколку илјади луѓе во нашите области и ширум светот во над 35 земји. Ќе откриете дека тоа е наједноставниот начин да ги надминете препреките и да го изградите животот од вашите соништа,ослободени од страв, сомнеж и несигурност. Ова е процес што го научив од најдобрите светски експерти, како што се Мери Морисеј, Џек Канфилд, Боб Проктор, д-р Вејн В. Даер и многу други. Го пробав во мојот живот и ви го пренесувам на сите вас кои посакувате поубав, слободен и попросперитетен живот.
vaša Snježana Ristić

Како го знам тоа? Пробав сè на што наидов, обидувајќи се да го манифестирам мојот живот од соништата.

checkmark Медитации

checkmark Афирмации

checkmark ЕФТ

checkmark Психотерапија

checkmark Vision boards…

checkmark Енергетски третман

checkmark Дневник на благодарноста

checkmark Законот на привлекување

Еве ја добрата вест...

Иако некои од овие методи не беа практични колку што сакав да бидат, тие сепак ми дозволија да направам некои инспиративни промени во мојот живот што претходно немав храброст да ги направам.

Меѓутоа… самa по себе, ниту една од овие алатки не направи траен напредок.

Постојано откривав дека се враќам на старите навики, обрасци и ограничувања поради кои се чувствував заглавена во животот.

Јас го нарекувам „лизнување“.

Тоа се моментите во кои создавате позитивна промена во вашиот живот, само за да се „лизнете“ токму таму од каде што сте почнале.

Постои формула која секој може да ја користи за да го елиминира „синдромот на лизгање“ и да манифестира радост, изобилство и траен просперитет.

Тоа го открила мојата менторка Мери Морисеј, кога докторот и рекол: „Мери, имаш само уште 6 месеци живот“.

Тоа беше пред 50 години, Мери тогаш имаше 18 години и 6-месечно бебе. Најдобрата прогноза беше дека доколку ја преживее операцијата, можеби , големо можеби,ќе го дочека и првиот роденден на својот син.

Но, иако лекарите имаа свои прогнози, животот сеуште имаше планови за Мери.

Една ноќ пред операцијата, една жена влегла во нејзината соба и ја научила на техниката, која и го спасила животот …

Во следните 50+ години, Мери се посвети на совладување на оваа техника, за да може да го промени својот живот и да ги научи другите како да го прават тоа. И така ние две се најдовме пред точно 10 години, кога бев на дното во мојот живот и сакав да умрам.

Но, животот имаше  план за мене и денес ви ја пренесувам оваа формула која можете да ја искористите за да ги изградите вашите соништа со леснотија и едноставност и која ве води до трајна промена. Баш како што беше за мене и за стотици илјади други…

И уште многу убави животно приказни ...

checkmark Издавачката куќа HayHouse објави книга на Кристина и направи целосна продажна кампања за неа (единствена на Балканот и пошироко) …

checkmark Тања конечно се всели во свој стан за само 8 месеци, по 24 години живот како подстанар…

checkmark Катица ја пронајде љубовта на својот живот …

checkmark Стане го подобри видот на 80% иако лекарите му предвидоа дека ќе го изгуби видот…

checkmark Саша, самохрана мајка на пет деца, за една година ги зголеми приходите за четири пати…

Ако сонувате и мечтаете да ги надминете препреките и предизвиците во вашиот живот а не знаете како....

Доколку сте подготвени да започнете да живеете живот исполнет со намера, изобилство на успех, радост и задоволство…

Ве поканувам да ми се придружите на семинарот DreamBuilder, „Невидливата страна на успехот“, од 3 до 5 јуни 2022 година во Парк Хотел во Скопје.

 За само еден викенд ќе го научите овој проверен систем и 5те  едноставни за учење, исклучително спиритуални  алатки кои може да ги искористи било кој за трансформација на своите околности – почнувајќи од истиот момент кога ќе ги открие!

Во текот на тие 3 дена ќе ве одведам да …

  1. ги отклучете скриените способности и супермоќта на вашиот ум…
  2.  ја наштимате вашата фреквенција на повисоки вибрации кои се во склад со изобилството и успех …
  3. ја откриете и пренесете визијата за вашиот виш потенцијал и светата цел кон земјата на бесконечноста …
  4.  конечно,со помош на интуицијата како ваш водич, креирајте чекор-по-чекор акционен план за следното поглавје во вашиот живот …
people, girls, women-2557396.jpg

… акционен план, кој ќе ве води низ вашите моментални околности, низ какви било препреки, ограничувања или предизвици,во нов живот, кој апсолутно ќе го сакате!

Накратко! Ќе ви ги дадам алатките, поддршката и насоките што ви се потребни за да ги изградите вашите соништа – за само 3 дена!

Ако сте подготвени да започнете да живеете живот исполнет со намера, изобилство на успех, радост и задоволство…

Ве поканувам да ми се придружитена DreamBuildr семинарот Невидлива страна на успехот, од 3-5.06.2022 во хотел Парк во Скопје.

Само за еден викенд, ќе го научите овој докажан систем од 5 лесни за учење и исклучително моќни духовни алатки кои може било кој  да ги користи за да ги трансформирате своите околности – почнувајќи од истиот момент, кога ќе ги открие!

cruise ship, travel, vacation-1108961.jpg

Што ќе правите за 3 години?

Сè уште се обидувате да го остварите вашиот потенцијал?

Сè уште се борите да ги остварите вашите соништа?

Сè уште сте фрустрирани зошто не можете да се ослободите од долгови?

Сè уште сакате подобар однос со вашиот сопруг/а или партнер/ка?

Сè уште се мачите со здравствени проблеми и  ниско ниво на енергија?

Сè уште посакувате поголема поврзаност, повеќе радост, повеќе љубов?

Или уште веднаш ќе зачекорите на патот кон подобра иднина?

Дали ќе ни се придружите на семинарот DreamBuilder од 30.9. – 2.10. 2022 година, со цел да ги откриете вашите соништа, да го отклучите вашиот потенцијал и да манифестирате магична внатрешна трансформација на вашиот живот?

Еве еден систем во 3 чекори преку кој ќе ве упатам на семинарот DreamBuilder

Ден 1 - Планирање на визијата на вашиот сон

Создадете кристално јасна визија за она што го сакате во клучните области од вашиот живот - здравје и благосостојба, љубов и врски,професија и време и финансиска слобода.

Поминување низ тест од 5 прашања да видите дали вашиот сон ве заслужува ВАС а не обратно

engineer, noise and vibration engineer, drawing-4927716.jpg
Ден 2 - изградба на мост (како од тука до таму)

Научете ја уметноста на „донесување духовни одлуки“ - како да ги поставите „вистинските“ прашања за да си помогнете да ги пронајдете скриените одговори што ги барате

Откријте што ве кочи - за да можете да го премостите јазот помеѓу местото каде што сте сега и тоа што морате да го направите за да го остварите својот сон

Препознајте ги и отпуштете ги вашите ограничувачки уверувања и почувствувајте дека го заслужувате она што го сакате

Научете едноставна вежба да прифатите какви било негативни околности и да го видите доброто во нив и да им помогнете на другите да го направат истото - целосно менувајќи ја вашата перспектива за вашето место во светот

Ден 3 - градење (преземање интуитивни активности)

Направете духовно координиран акционен план и научете како да постапувате со радост и самодоверба

Научете ја моќта на „mastermind“ и партнерство со други градители на соништа, кои ќе ве поддржат и ќе ве водат низ процесот на градење на соништата

Откријте како да привлечете луѓе и ресурси за да ви помогнат на тој пат

Кој сум јас?

Но, пред да продолжам, дозволете ми да ви се претставам:

Јас сум Сњежана Ристиќ и прва во оваа област, како и во Европа, која добив сертификат за предавање на програмата DreamBuilder – „Градба на вашите соништа“, на водечкиот светски авторитет во оваа област, Мери Морисеј. Досега, стотици илјади студенти поминаа низ оваа програма во текот на изминатите 40 години. Во нашата земја, во изминатите неколку години, над илјада и тоа со феноменални резултати.

На возраст од скоро 70 години, градам и водам меѓународен бизнис што ми овозможува удобен и, пред сè, живот исполнет со задоволство и љубов. Патувам низ светот и им го пренесувам на моите студенти и слушатели знаењето и искуството што го стекнав во Америка во изминатите 10 години од водечките светски власти како што се Мери Морисеј, Боб Проктор, Брендон Бурчард, Jackек Канфилд, Johnон Асараф, Тони Робинс, Мајкл Беквит, Лиза Сашевич, Геј Хендрикс и многу други и секогаш со нас покојниот др. Вејн В. Дајер.

Јас сум основач на водечка институција во рамките на нашето поле за развој на човечки ресурси, Академија за тренери на соништата, која обучува лиценцирани тренери за DreamBuilderSuccess.
Но, до пред само неколку години, не беше така.

Пред неколку години се случи да изгубам сè: скоро милионска работа, брак, семејство, пари. Бев принуден да прогласам банкрот, деловен и личен. Се најдов на улица како бездомник на скоро 60 години. Но, учејќи ги принципите на градење на соништата, кои се повторуваат и се предвидливи, ориентирани кон резултати , кои ќе ви ги претставам на семинарот, јас сум на пат да градам нов бизнис вреден милион долари и што е најважно,односите во семејството се подобри од било кога.

Не ти го кажувам ова за да те импресионира, туку да ти ја всадам мислата за тоа што е можно. Ако можам тоа да го сторам јас, сигурно можеш и ти.

DreamBuilder Семинарот е ВАШИ БИЛЕТ во вид на живот за кој отсекогаш сте сонувале и кој со право ви припаѓа вам.rsn

„Živimo u povijesnom trenutku velikih promjena, što znači i velikih mogućnosti i izazova. Posvuda oko vas, na vaš čekaju nove prilike, nove mogućnosti, da kroz njih oslobodite vašu snagu, kreativnost i ljubav. Svijet čeka i ne samo čeka, ŽELJAN je, da mu poklonite vaše darove. Što će to vama donijeti? Život ispunjen zadovoljstvom, ponosom, ljubavlju, žarom, radošću i svim oblicima blagostanja o kakvom se niste usudili ni sanjati. Život po vašoj mjeri i namjeri čeka na vas, da ga otkrijete! Krenite!

Vaš MasterCoach, Snježana Ristić“

Повторно вљубете се во вашиот живот! До крајот на овој викенд ќе откриете…

5 духовни алатки за претворање на пречките во можности…

Докажан „DreamBuilder“ систем за трансформација

Принципи кои го менуваат животот, кои можете да ги споделите со семејството и пријателите

Учења кои можете веднаш да ги искористите за да го промените вашиот живот

Акциски план за живот од соништата кој ве одушевува

Што добивате во цената на билетот:

Работни тетратки и други материјали кои ви се потребни за активно да го креирате вашиот живот од соништата

Освежување за време на кафе паузите.

Оброци во сабота и недела

Изненадувачки подароци

Се погриживме за сите ваши потреби за да можете потполно да се посветите на вашите соништа

Бонус за уплатa до 9.9.2022:

Збир од 30 книги за Законот за привлекување

30 книги во вредност од 297 €

Дневник Мојот живот од соништата

Опширен дневник со прашања кој на преку 100 страници ви помага да создадете јасна слика за вашите соништа - вредност 47 €

ВИП дружење после семинарот

Вкупни бонуси во вредност од 374 €

НАСМЕВКИТЕ КАЖУВААТ СЕ - МОМЕНТИ ОД МИНАТИТЕ СЕМИНАРИ